Katarlı İş İnsanlarından EXPO 2023’e Yatırım Ziyareti

EXPO 2023 Kahramanmaraş projemiz kapsamında bir dizi ziyaretlerde bulunmak ve yatırım yapmak amacıyla Katar’lı iş insanı Anas Kassam Al Onazi, Katar Alman Yatırım Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Adrian Brown ve Şehir Planlamacısı Ramazan Özen şehrimizi ziyarete gelerek Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi MAHÇİÇEK ile buluştu.

Eylül 17, 2023 - 02:23
Katarlı İş İnsanlarından EXPO 2023’e Yatırım Ziyareti

Başkan Hanefi MAHÇİÇEK’in kahvaltı programında ağırladığı iş insanları, EXPO 2023'e yapacakları yatırımın bir başlangıç olduğunu ve devam edeceğini aktardı. Katar’lı iş insanı Anas Kassam Al Onazi şu sözleri söyledi. “Yapacağımız yatırım bir başlangıç olacak. Özellikle iki ülke dostlukları ve ticari birlikteliğimiz her geçen gün büyüyecek. Deprem sonrası şehrinizde yatırım yapmak daha da anlamlı hale geldi. Burada olmaktan ve siz kıymetli insanları tanımaktan mutluluk duydum.” dedi.

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi MAHÇİÇEK “Expo 2023 projemiz ülke bahçelerine ev sahipliği yapacağı gibi birçok ticari anlaşmaların da yapılmasına vesile olacak. Katar’dan gelen misafirimiz kıymetli iş insanı Anas Kassam Al Onazi, burada bir dizi ziyaret gerçekleştirecek ve EXPO 2023 alanımızı gezecek. Kendilerine öncelikle hoş geldin diyorum. Kahramanmaraş ticaretiyle birçok ilin önüne geçmiş bir şehir. Yaşadığımız deprem afeti sonrası şehrimizi bir an önce ayağa kaldırmak öncelikli hedefimiz. EXPO 2023 projemiz de bu kapsamda lokomotif görevi görüyor. Şehrimizde gerçekleştireceğimiz projemiz vatandaşlarımıza bir yaşam alanı sunarken bir taraftan da turizm için bir cazibe merkezi haline gelecek. Açılmasına kısa bir süre kala yerli ve yabancı birçok misafiri ağırladığımız EXPO 2023 projemizle şehrimize katkı sağlıyoruz. Misafirimiz Anas Kassam Al Onazi Beyefendi’nin dediği gibi bu bir başlangıç. Şehrimizi daha ileriye taşıyacağız.” ifadelerini kullandı.


Misafirlere EXPO 2023 projesinin sembol çiçeklerinden Maraş Sümbülü motifli hediyeler takdim edildi. Alan ziyaret edilerek yapılacaklar değerlendirildi.

Tepkiniz Nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow